Novostavby.sk

SKY PARK zaznamenal pokrok, prvé byty sa odovzdajú v lete

  • 23. 06. 2020
  • Tlačiť

Stavebná činnosť v oblasti často označovanej ako “downtown” alebo “Nové centrum” Bratislavy viditeľne napreduje. V rámci projektu SKY PARK od Penta Real Estate prišlo k dôležitému posunu, ukončená bola jedna z výškových obytných budov.

ske
SKY PARK; Zdroj: Penta Real Estate

 

1. etapa bude hotová do konca roka

Celý polyfunkčný súbor transformujúci, spolu s ďalšími veľkými realizáciami, bývalú industriálnu zónu ohraničenú komunikáciami Košická, Landererova, Mlynské nivy, Karadžičova a Dostojevského rad je rozdelený do dvoch etáp. Prvá by mala byť sfinalizovaná do konca tohto roka, zahŕňa tri rezidenčné veže, administratívnu budovu SKY PARK Offices a zaujímavý mestský park. V rovnakom termíne sa počíta aj so záverom rekonštrukčných prác na slávnej Jurkovičovej teplárni.

skb
SKY PARK; Zdroj: Penta Real Estate

Hotová rezidenčná veža sa nachádza v štádiu kolaudačného konania, v exteriéri prebiehajú posledné stavebné úpravy. Odovzdávanie bytov plánuje developer počas letných mesiacov, budúci majitelia aktuálne absolvujú technické obhliadky zakúpených nehnuteľností. Vo zvyšných dvoch vežiach prebiehajú interiérové práce, dolaďujú sa areálové komunikácie i spoločné priestory.

ska

SKY PARK; Zdroj: Penta Real Estate

skf
SKY PARK; Zdroj: Penta Real Estate

skh
SKY PARK; Zdroj: Penta Real Estate

 

Odkaz na minulosť územia

SKY PARK pritiahol pozornosť hneď na začiatku, tri rezidenčné a vyššia administratívna budova nadobudli podobu v ateliéri architektky Zahy Hadid (Zaha Hadid Architects), prvej ženskej nositeľky prestížnej Pritzkerovej ceny za architektúru. Druhý, nižší kancelársky objekt v zóne pochádza z dielne Vietzke & Borstelmann Architekten. Zaujímavosťou projektu je bezpochyby konverzia národnej kultúrnej pamiatky, Jurkovičovej teplárne, za ktorou stojí ADOM M STUDIO. Vďaka nej sa podarilo zachovať odkaz na pôvodnú náplň miesta a zároveň získať zapamätateľnú stavbu poskytujúcu netradičné priestory.

skg
SKY PARK; Zdroj: Penta Real Estate

skc
SKY PARK; Zdroj: Penta Real Estate

 

Rôznorodé verejné priestory

Dôležitú súčasť návrhu predstavuje komplexné riešenie vonkajšieho prostredia. Okrem objektov sa postupne formuje aj originálny verejný park, v úvode sa na jeho podobe podieľal ateliér Zahy Hadid, pričom ďalej boli na spoluprácu prizvaní urbanista Igor Marko z Marko&Placemakers a štúdio Townshend. Vzhľadom na svoju koncepciu má osloviť viaceré skupiny obyvateľov, dizajn jednotlivých častí vychádza z ich polohy v území a ponúka pestré možnosti trávenia voľného času v meste.

sk
SKY PARK; Zdroj: Penta Real Estate

skd
SKY PARK; Zdroj: Penta Real Estate

Na trh s nehnuteľnosťami priniesol Sky Park takmer 800 bytov, 1 100 nových parkovacích miest situovaných v podzemí a 2 000 m² plôch pre občiansku vybavenosť. V druhej etape pribudne výšková administratívna budova SKY PARK Tower a taktiež sa počíta s výstavbou štvrtej rezidenčnej veže. Realizácia bude zahájená po nadobudnutí všetkých potrebných povolení.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

YIT Slovakia zrevitalizuje ďalší priemyselný areál, víťaz súťaže je Sadovsky & Architects

Dovolenkové rezorty na Liptove-chatky v dobrej lokalite v predaji

Ako sa bude bývať v Nitre pod hradom?

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 23. 06. 2020
  • Tlačiť