Novostavby.sk

Aj nenápadný projekt vie prekvapiť

  • 25. 08. 2020
  • Tlačiť

Žilinský projekt Pri Rybníku dokazuje, že i na prvý pohľad nenápadný bytový dom môže skrývať rôzne výhody. Zaujal už samotným výberom lokality, viaceré prekvapenia si však developer Real Focus ZA, a.s. prichystal aj v rámci vnútorných priestorov.

 

pre
Pri Rybníku; Zdroj: Real Focus ZA, a.s.

 

Blízko rekreačných možností

Miesto, na ktorom má realizácia prebiehať, sa nachádza neďaleko obľúbených rekreačných cieľov, Vodného diela Žilina, Extrem parku a samozrejme rybníka uvedeného v názve stavby. Blízkosť zastávky MHD zaisťuje rýchly presun do centra mesta, trvá len 7 minút autobusom, vďaka dobrej dostupnosti strategických komunikácií bude pohodlné tiež dochádzanie za prácou, napríklad do závodu KIA.

pr

Pri Rybníku; Zdroj: Real Focus ZA, a.s.

 

Priestranné 2-izbové byty

Projekt Pri Rybníku bol navrhnutý s ohľadom na existujúcu zástavbu, vychádza z mierky a základných parametrov okolitých rezidenčných objektov. Hmota i výraz architektúry sa vyznačuje jednoduchým, decentným prístupom. Na výsledných 4 nadzemných podlažiach bolo naplánovaných 32 bytov, jednoizbové na prízemí a dvojizbové na zvyšných poschodiach. Jednotky s dvomi izbami disponujú určitou variabilitou dispozičného riešenia, niektoré dosahujú až 63,55 m2, podľa potreby majiteľa sa tak otvára možnosť vytvoriť si kút pre prácu alebo spánok. 

K ďalšiemu vybaveniu patria skladovacie priestory umiestnené na 1. nadzemnom podlaží, parkovacie kapacity sa vytvoria v exteriéri objektu. Za zmienku určite stojí skutočnosť, že návrh bytového domu počíta s realizáciou zelenej strechy.

 

pra
Pri Rybníku; Zdroj: Real Focus ZA, a.s.

prd
Pri Rybníku; Zdroj: Real Focus ZA, a.s. 

 

Kvalitný štandard

Príjemné výmery nie sú jedinou výhodou, ktorú poskytuje interiér bytového domu Pri Rybníku. Byty sa odovzdajú v stave „Dokončený byt“, súčasťou ponuky je štandard pozostávajúci z výrobkov renomovaných značiek, vyberaných s ohľadom na trvácnosť. V tomto prípade sa nejedná „len“ o dlhodobú funkčnosť materiálov a zariaďovacích predmetov, ale tiež o ich nadčasovú estetiku. Obklady, dlažby i sanita budú dodané v osvedčenej značke Villeroy & Boch, ďalej budú použité nemecké batérie GROHE a z rovnakej krajiny pochádza výrobca laminátových parkiet a dosiek pre interiérové dvere Egger.

Na základe aktuálneho schváleného harmonogramu budú stavebné práce zahájené v tohtoročnom 3Q, hrubá stavba sa má ukončiť v 1Q 2021. V 4Q budúceho roka sa predpokladá získanie právoplatného kolaudačného povolenia a následné odovzdávanie zakúpených priestorov.

prb
Pri Rybníku; Zdroj: Real Focus ZA, a.s.

prc

Pri Rybníku; Zdroj: Real Focus ZA, a.s.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Dostupné bývanie na konci Petržalky

Posledná etapa Zóny Viladomy bude “unikátna” aj v interiéri

Stavba, ktorá sa prispôsobuje a pritom vyniká

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 25. 08. 2020
  • Tlačiť