Novostavby.sk

Nový Ružinov prinesie veľa zelene a priestranné pobytové terasy

  • 09. 07. 2020
  • Tlačiť

Nový Ružinov sa zaraďuje do skupiny realizácií, ktoré vzhľadom na svoju veľkosť zásadným spôsobom pretvárajú existujúce prostredie. V tomto prípade sa v ružinovskej miestnej časti Nivy vytvára kompletne nová rezidenčná štvrť, pričom developer CZ Slovakia, a.s. v súčasnosti aktívne pracuje na pokračovaní prvej, úspešne vypredanej a ukončenej etapy.

nrb
Nový Ružinov; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

 

Opäť uvidíme príťažlivé sadové úpravy 

Úvodnú fázu projektu sme na našom blogu prezentovali dávnejšie, na prvý pohľad upútal v našich končinách osviežujúco netradičný park s originálnymi hernými prvkami a terénnymi úpravami od Laboratória architektúry krajiny, držiteľa ocenenia CEEZAR. Príťažlivé exteriérové plochy budú patriť k silným stránkam aj v rámci novšej časti, opäť bol oslovený ten istý osvedčený ateliér.

Ďalšou spoločnou črtou oboch etáp je aj organizácia objektov zachovávajúca v navrhovanej štruktúre príjemné rozostupy. Za počinom možno vidieť inšpiráciu a odkaz na staršie sídliská na území Ružinova ako Pošeň, Ostredky, Štrkovec, budované s typickou voľnou zástavbou a vysokým podielom zelene. Nový Ružinov sa však už viac prispôsobuje ľudskému merítku, uvidíme menšie, nižšie stavby nazývané vily. Architektúra bola navrhovaná samozrejme s ohľadom na dnešný vkus a predstavy o bývaní. 

 

nra
Nový Ružinov; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

nrc
Nový Ružinov; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

nrf
Nový Ružinov; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

 

Za podobou projektu stojí ateliér Compass Architekti, ktorý sa podieľa na viacerých rezidenčných komplexoch hlavne v Bratislave. Jeho rukopis môžeme spoznať na známych Slnečniciach, rozbiehajúcom sa ZWIRNE, Vydrici, ale napríklad tiež na trnavskej Arbórii

 

nre
Nový Ružinov; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

nrd
Nový Ružinov; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

 

Priestranné terasy a predzáhradky

Podobne ako prvý súbor, aj aktuálna druhá fáza pozostávajúca z 5 víl si udrží jednotnosť dizajnu. Florentina, Bella, Marlen, Doris a Sofia dosiahnu 5 nadzemných podlaží, pričom tie najvyššie sú ustúpené. Použité budú zhodné výrazové prostriedky, k tým charakteristickým počítame veľké okná, lamely či zábradlia. Skupina je komunikovaná ako najprémiovejšia časť Nového Ružinova, dôležitou súčasťou návrhu sú totiž prekryté pobytové terasy s veľkorysými rozmermi, na prízemí zase nájdeme priestranné predzáhradky. 

Zrealizované budú 2 typy víl, jeden po 31 a druhý po 32 obytných jednotiek. Ponuka obsahuje 1,5 až 4-izbové byty a apartmány, tie najväčšie disponujú dvomi kúpeľňami. Bonus mnohých jednotiek predstavujú práve spomínané terasy, vzhľadom na plánované atraktívne riešenie vonkajšieho prostredia by mohli poskytnúť naozaj príjemný zážitok. Parkovacie miesta a pivničné kobky sú umiestnené v suteréne.

nri
Nový Ružinov - 1. etapa; Zdroj: Novostavby

nrh
Nový Ružinov - výstavba 2. etapy - koniec mája; Zdroj: Novostavby

Právoplatné stavebné povolenie k projektu získal developer začiatkom mája, v druhej polovici tohto mesiaca sa spustil predaj druhej fázy. Práce na stavenisku sa medzičasom rozbehli, odovzdávanie bytov zatiaľ pripadá na letné mesiace v roku 2022.

nrg
Nový Ružinov - výstavba 2. etapy - koniec mája; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Stavba, ktorá sa prispôsobuje a pritom vyniká

Slnečnice už dekádu menia juh Petržalky

Zmeny v cenách bytov? Reaguje realitná kancelária HERRYS

 

Zdroj: Novostavby.skAutor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 09. 07. 2020
  • Tlačiť