Novostavby.sk

Projekt láka programom „All inclusive“, v cene je návrh interiéru

  • 25. 06. 2020
  • Tlačiť

Na našom blogu sme si predstavili už mnohé projekty, ktoré prispievajú k oživovaniu a svojím spôsobom zatraktívňovaniu dlhodobo zanedbaných historických jadier v slovenských mestách. Zaujímavú lokalitu sa rozhodol využiť aj developer ELIT BYT, jeho projekt Rezidencia Zbrojničná vyrastá v Košiciach v časti Staré Mesto.

rzb
Rezidencia Zbrojničná; Zdroj: ELIT BYT

 

Investičná príležitosť v historickom centre

Miesto realizácie v centrálnej polohe sídla sa zvyčajne spája s určitou romantikou historickej zástavby a pohodlnou pešou dostupnosťou k naplneniu nielen bežných, ale aj vyšších potrieb. Podobné platí pre novostavbu na Zbrojničnej ulici, v okruhu pár minút chôdze sa nachádzajú obchody, reštaurácie, banky a taktiež košické pamätihodnosti, kultúrne inštitúcie či park.

Objekt dosahuje 4 nadzemné podlažia, na ktorých bolo navrhnutých 10 bytov, 10 apartmánov a 2 obchodné prevádzky. Developer upriamuje pozornosť na investičný potenciál rezidencie. Lákadlom má byť prirodzene hlavne dobrá poloha v kombinácií s ponukou pozostávajúcou prevažne z menších, jedno- a dvojizbových jednotiek a rovnako program „All inclusive“ započítaný v cene nehnuteľnosti. 

 

rzc
Rezidencia Zbrojničná; Zdroj: ELIT BYT

rzd
Rezidencia Zbrojničná; Zdroj: ELIT BYT

 

Program All inclusive

Cieľom je vyhnúť sa dodatočným hlučným prácam po prevzatí bytov majiteľmi. Uvedené označenie totiž znamená, že byty a apartmány budú ukončené v stave, ktorý zahŕňa kompletné vyhotovenie podláh, obkladov, dlažieb, maľoviek stien, osadenie interiérových dverí a zariaďovacích predmetov v hygienických miestnostiach, okrem iných aj od spoločnosti GROHE. Kuchynská linka a svietidlá sa v balíku nenachádzajú. K podobe zakúpených priestorov však bolo umožnené pristupovať individuálne, cena pokrýva návrh od interiérového dizajnéra a následný servis realizácie. 

 

rza
Rezidencia Zbrojničná - koniec mája; Zdroj: ELIT BYT

rz
Rezidencia Zbrojničná - koniec mája; Zdroj: ELIT BYT

Projekt dopĺňa existujúcu zástavbu a prispieva k vytvoreniu kompaktného uličného prostredia. Centrálnu polohu sa snaží reflektovať riešením fasádnych povrchov, zvolené boli decentné materiály i farby. Všetky byty a niektoré apartmány disponujú balkónmi alebo terasami, ktoré na poslednom, ustúpenom podlaží dosahujú vcelku veľkorysé výmery. Zvýšené prízemie bolo vzhľadom na lokalitu samozrejme vyhradené obchodným prevádzkam, čomu zodpovedajú aj rozmernejšie presklené otvory. Pre parkovanie sa vyčlenil suterén objektu. 

Na základe údajov o predajnosti je zjavné, že Rezidencia Zbrojničná kupujúcich zaujala, voľných v súčasnosti zostalo už len zopár priestorov. Výstavba sa postupne ukončuje, o vydanie kolaudačného povolenia objektu plánuje developer požiadať koncom tohto júna.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

SKY PARK zaznamenal pokrok, prvé byty sa odovzdajú v lete

Zmeny v cenách bytov? Reaguje realitná kancelária HERRYS

Dovolenka na Slovensku - výber rezortov 2. Od Donovál po Tatranskú Lomnicu

 

Zdroj: Novostavby.sk

 

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 25. 06. 2020
  • Tlačiť