Novostavby.sk

Vila Biela, keď je extravaganciou práve jednoduchosť

  • 21. 07. 2020
  • Tlačiť

Vila Biela pripravovaná spoločnosťou Proxenta bude prekvapivým príspevkom vo výrazne sa transformujúcom staromestskom bloku v hlavnom meste. Návrh osobitej nehnuteľnosti poskytujúcej výhľady priamo do prezidentskej záhrady je dielom ateliéru Endorfine.

Miesto realizácie sa nachádza na Banskobystrickej ulici, v tesnej blízkosti dvoch ďalších budov z portfólia tohto developera. Z juhu susediaca Rezidencia Kesselbauer, s hlavným priečelím otočeným do Námestia 1. Mája, získala nedávno stavebné povolenie, Weinhauer na Jozefskej už stojí. 

vb
Vila Biela; Zdroj: Proxenta

 

 

Rozhodnosť pri návrhu fasády

Vizualizácie dokazujú, že prestížnu lokalitu nasleduje aj úroveň architektúry. Svojím spôsobom extravagantné riešenie sa však v tomto prípade nezakladá na komplikovanej kompozícií hmôt ani kombinácií rôznych materiálov a odtieňov. Naopak, výstup architektov možno netradične upúta jednoduchosťou. Vystačí si naozaj s minimálnym množstvom výrazových prostriedkov a v zásade iba s jednou farbou, ktorá sa nakoniec dostala do samotného názvu projektu. 

Objektu dodáva silu a charakter práve rozhodnosť pri narábaní s fasádou. S výnimkou najvyšších ustúpených podlaží, kde sa počíta s rozsiahlejšími sklenenými stenami, uvidíme typovo a rozmerovo zhodné otvory rozmiestnené v pravidelnom rastri. 

Okenice predstavujú dôležitý prvok, funkčný, ale i dizajnovo príjemný, podieľajúci sa významnou mierou na výslednom výraze architektúry. Fungujú jednoznačne ako poznávacia značka projektu. Cez ne sa zároveň, vzhľadom na perforáciu a možnosť zloženia, elegantne prejavuje aktivita na exteriérových plochách vily. Celkový zámer podporuje odtieň lakovania hliníkových okenných rámov a zábradliach z oceľových tyčiek, použila sa samozrejme zjednocujúca biela.

vba
Vila Biela; Zdroj: Proxenta

 

Ľahká extravagancia v interiéri

Bytový dom dosiahne sedem podlaží, nosnú konštrukciu bude tvoriť železobetónový stenový systém. Obvodové steny sa zaizolujú minerálnou vlnou, posledná pohľadová vrstva prevetrávanej fasády vrátane spomínaných okeníc bola navrhnutá z rovnakých panelov odolných voči výkyvom počasia a UV žiareniu.

Vo Vile Bielej vznikne len 16 bytov a apartmánov s rôznymi výmerami a dispozíciami, každý s balkónom alebo terasou. K ich vybaveniu patrí stropné chladenie spolu s podlahovým kúrením. Ľahká extravagancia sa objaví tiež v interiéri, po vzore starších meštiackych bytov sa vo väčších jednotkách osadia dvojkrídlové vstupné dvere.

vbb
Vila Biela; Zdroj: Proxenta

 

Zaujme aj vybavenosť bytového domu

Atraktívnym nápadom v súlade so zamýšlaným luxusnejším charakterom objektu a lokality je plán podoby spoločných priestorov. Zahŕňať by mal recepciu, práčovňu, súkromné fitness a wellness centrum. Raňajky priamo do vlastného bytu zabezpečí kaviareň prístupná nielen pre rezidentov, pričom ďalší potenciálni zákazníci budú bývať len o pár metrov ďalej. 

Vedľa pozemku pre plánovanú Rezidenciu Kesselbauer totiž prebieha realizácia polyfunkčného objektu Metropolitan Star, ktorý na Banskobystrickú prináša 20 nových bytov. K zmenám a oživeniu uličného prostredia tak v priebehu blízkej budúcnosti prispejú naraz hneď tri susediace novostavby.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Dovolenkové rezorty na Liptove-nové apartmány pri Liptovskej Mare sú otvorené

Projekt láka programom „All inclusive“, v cene je návrh interiéru

SKY PARK zaznamenal pokrok, prvé byty sa odovzdajú v lete

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 21. 07. 2020
  • Tlačiť