Novostavby.sk

Zmeny v cenách bytov? Reaguje realitná kancelária HERRYS

  • 21. 05. 2020
  • Tlačiť

Súčasná pandémia zmenila život na celom svete. Ku každodenne diskutovaným témam patria ekonomické dôsledky opatrení, prijatých za účelom udržania kontroly nad šírením koronavírusu.

Rôzne predpovede sa objavujú aj v súvislosti s ďalším vývojom na realitnom trhu. Bývanie predstavuje jednu zo základných potrieb, aktuality ohľadom cien nehnuteľností prirodzene spadajú do okruhu zaujímavých informácií. 

nraa
Nový Ružinov; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

S otázkou ako dnešný komplikovaný stav ovplyvňuje cenotvorbu bytov a tiež samotný chod predaja sme sa obrátili na známu realitnú kanceláriu HERRYS. Momentálne ponúka tri rezidenčné developerské projekty v Bratislave, Nový Ružinov v mestskej časti Ružinov, Pod Vinicou na území Nového Mesta a Byty Bystrická 2. etapa v Devínskej Novej Vsi.

V skratke možno povedať, že znižovanie cien predávaných nehnuteľností v ich portfóliu zatiaľ nepredpokladajú.

„Čo sa týka corona krízy, samozrejme aj my sme zaznamenali výrazný prepad v počte dopytov o nové nehnuteľnosti, ale už od druhej polovice apríla sa počty zvyšovali. Nakoľko je momentálne veľmi nízka ponuka bytov v Bratislave a dopyt ju stále prevyšuje, nepredpokladáme znižovanie cien nehnuteľností. Situácii sme sa rýchlo prispôsobili, predajcovia fungovali nepretržite či už e-mailom, telefonicky, prípadne sme využívali online stretnutia s klientmi prostredníctvom aplikácií Microsoft Teams alebo Skype. Momentálne už máme kanceláriu opätovne otvorenú a aj klienti chodia osobne na stretnutia,“ uvádza projektová manažérka realitnej kancelárie HERRYS, Mgr. Linda Filová.

 

nrb

Nový Ružinov - vzorový byt; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

Nový Ružinov

Za kompletne novou obytnou štvrťou stojí developer CZ Slovakia, a.s.. HERRYS v rámci nej spúšťa predaj ďalšej etapy zahŕňajúcej 5 bytových domov, pričom má ísť o najprémiovejšiu časť projektu. Na trh prinesie celkovo 158 bytov a apartmánovov s prekrytými pobytovými terasami na viacerých podlažiach, skladbu tvoria jedno až štvorizbové jednotky. 

Už o predchádzajúce fázy projektu bol zaznamenaný výborný záujem. Všetky jednotky boli vypredané ešte pred kolaudáciou a v realitnej kancelárii panuje dôvera, že sa situácia zopakuje. Ceny sú na úrovni obdobia spred tohtoročného marca.

nr
Nový Ružinov; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

nra
Nový Ružinov; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

 

Pod Vinicou

Projekt developera Arca Capital v lokalite Biely Kríž komunikovaný ako rodinné bývanie pozostáva zo 6 bytových domov s maximálne 5 nadzemnými podlažiami. Pre vypuknutím pandémie bol predaj naozaj slušný, ceny sa z dôvodu veľkého dopytu dokonca niekoľkokrát navyšovali. Najvýraznejší záujem bol zaznamenaný o troj- a štvorizbové jednotky. 

Do konca kolaudácie v roku 2021 sa predpokladá, že budú všetky byty vypredané, už dnes má 123 z celkového počtu 157 svojich majiteľov. Znižovanie cien sa teda neplánuje. 

pv
Pod Vinicou; Zdroj: Arca Capital

pva
Pod Vinicou; Zdroj: Arca Capital

 

Byty Bystrická 2. etapa

V Bytovom dome spoločnosti Byty Opletalova s. r. o. je navrhnutých 36 bytov, ku všetkým prislúchajú terasy, lodžie alebo predzáhradky. K výhodám projektu sa počíta uzatvorená relaxačná zóna so zeleňou, detským ihriskom, lavičkami a exteriérovým fitness.

Odovzdávanie priestorov sa odhaduje na konci roka 2021. Z ponuky zostali voľné len tri byty, vzhľadom na túto skutočnosť sa znižovanie cien rovnako nepredpokladá.

bb
Byty Bystrická 2; Zdroj: Byty Opletalova s. r. o.

bba
Byty Bystrická 2; Zdroj: Byty Opletalova s. r. o.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Dovolenka na Slovensku - výber rezortov 2. Od Donovál po Tatranskú Lomnicu

Vlastné kancelárie ako dôkaz kvality poskytovaných služieb

Hromadná práca z domu, bude mať tento „pokus“ dopady?

 

Zdroj: Novostavby.sk, HERRYS

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 21. 05. 2020
  • Tlačiť